Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Zasady uczestnictwa
Drukuj
Zasady uczestnictwa
w programie szkoleniowym Akademia INSPIRE

1. Udział w programie szkoleniowym Akademia INSPIRE oparty jest na zasadzie dobrej woli uczestników i chęci wzmocnienia ich kwalifikacji w zakresie zastosowań geoinformacji w zarządzaniu gminą.

2. Organizatorem programu szkoleniowego Akademia INSPIRE jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Program szkoleniowy realizowany jest w ramach projektu ?Geoinformacja
w praktyce ? Akademia INSPIRE?.

3. Uczestnikami programu szkoleniowego Akademia INSPIRE są gminy, które dokonają rejestracji poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie www.akademiainspire.pl/rejestracja oraz wypełnią Deklarację uczestnictwa w programie szkoleniowym i prześlą ją faksem (022 851 62 01) lub na e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do Organizatora. Rekrutacja na szkolenia trwa od 21 września do 30 października 2009 r.

4. Organizator przewidział udział w programie szkoleniowym dwuosobowych zespołów z każdej gminy. Na etapie rejestracji urząd gminy deklaruje uczestnictwo w programie szkoleniowym dwóch osób. Biorąc jednak pod uwagę uwarunkowania w gminach, wynikające ze struktury organizacyjnej (zakres obowiązków poszczególnych pracowników), w uzasadnionych przypadkach możliwe będzie dostosowanie liczebności zespołu do szczególnej sytuacji w danej gminie:
 • jeżeli zakres obowiązków dotyczących zarówno planowania przestrzennego, jak i zarządzania środowiskiem, przypisany jest do jednej osoby, wówczas w szkoleniu może brać udział jedna osoba;
 • jeżeli zakres obowiązków dotyczących planowania przestrzennego i zarządzania środowiskiem przypisany jest do więcej niż dwóch osób, wówczas w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby.
Każda z powyżej opisanych sytuacji będzie rozpatrywana przez Organizatorów indywidualnie na wniosek zainteresowanej gminy.

5. Urząd gminy deklaruje również, że:
 • oddeleguje do udziału w szkoleniu pracowników zajmujących się planowaniem przestrzennym/zarządzaniem środowiskiem,
 • zobowiąże pracowników zespołu gminy do realizacji pełnego programu szkoleniowego,
 • zapewni pokrycie kosztów dojazdu oraz noclegów na dwa szkolenia stacjonarne,
 • zapewni dostęp do Internetu pracownikom biorącym udział w Programie,
 • wspomoże zespół gminy w bieżącej pracy oraz realizacji studium przypadku.
6. Rezygnacja z udziału w programie szkoleniowym musi być zgłoszona Organizatorowi w formie pisemnej i poświadczona przez władze gminy (pieczęć i podpis wójta/burmistrza/prezydenta lub innej osoby upoważnionej).

7. W przypadku udziału gminy w konkursie i zdobycia tytułu laureata I miejsca gmina oddeleguje na warsztaty w Norwegii członków zespołu gminy realizujących Program szkoleniowy Akademia INSPIRE wraz z osobą reprezentującą gminę (nie więcej niż 3 osoby).

8. Dla gminy-laureata I miejsca Organizator pokryje koszty udziału maksymalnie 3 osób w warsztatach w Norwegii, w następującym zakresie:
 • przelot i przejazdy lokalne,
 • koszty noclegów.
9. W przypadku udziału gminy w konkursie i zdobycia tytułu laureata I lub II miejsca, co wiąże się z ufundowaniem geoportalu, gmina zapewni warunki techniczne do wdrożenia tego geoportalu.

10. Organizator zapewni merytoryczne i logistyczne przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń zgodnie z harmonogramem. W trakcie szkoleń Organizator zapewni:
 • sale komputerowe i/lub seminaryjne w trakcie szkoleń stacjonarnych,
 • dwie przerwy kawowe oraz lunch w każdym dniu szkolenia stacjonarnego,
 • opiekę trenera zastosowań geoinformacji dla każdej grupy szkoleniowej,
 • dostęp do platformy e-Learning,
 • materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika Programu.
11. Gminom-laureatom I i II miejsca Organizator zapewni wsparcie przy wdrożeniu portalu (instalacja, instruktaż dla personelu technicznego).

12. Organizator zapewni gminom zwycięskim możliwość zaprezentowania osiągnięć gminy na polu wdrażania zastosowań geoinformacji w trakcie ogólnopolskiej konferencji podsumowującej projekt.
 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Grudzień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031