Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Harmonogram działań końcowych
Drukuj

Harmonogram działań końcowych w ramach konkursu dla gmin uczestniczących w Akademii INSPIRE,
zatwierdzony po posiedzeniu Rady Konsultacyjnej Projektu w dniu 26 maja 2010:

Harmonogram dostosowano do działań projektu Geoinformacja w praktyce ? Akademia INSPIRE jak również uwzględniono kalendarz prac JST (w tym wybory samorządowe planowane na październik 2010 r.)

Działania końcowe konkursu obejmują:

  1. Rozstrzygnięcie konkursu ? prace komisji konkursowej;
  2. Ogłoszenie zwycięskich gmin;
  3. Warsztaty w Norwegii;
  4. Wręczenie nagród przewidzianych dla laureatów I miejsca, II miejsca i dwóch wyróżnień na konferencji podsumowująca projekt;
  5. Wdrożenie Geoportali stanowiących nagrody dla laureatów I i II miejsca.

Ad 1) Prace komisji konkursowej rozpoczną się w dniu 1 sierpnia 2010r. wg następującego harmonogramu:

1.1. Ocena formalna pracy gmin/miast, zgodnie z kryteriami ujętymi w punkcie 5 regulaminu konkursu, rozpocznie się dnia 2 sierpnia 2010 i potrwa do dnia 16 sierpnia 2010 roku. Lista gmin, które pomyślnie przeszły etap oceny formalnej zostanie opublikowana w dniu 18 sierpnia 2010 roku na stronie projektu (www.akademiainspire.pl).
Każda z gmin/miast zostanie poinformowana drogą e-mailową o wyniku oceny formalnej.

1.2  Ocena merytoryczna prac gmin/miast  rozpocznie się po zakończeniu oceny formalnej i będzie trwała od 16 sierpnia 2010 do 30 września 2010. Ocena merytoryczna pracy gmin/miast zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami punktacji (patrz punkt 4 regulaminu konkursu) oraz zgodnie z kryteriami wymienionymi w punkcie 7 regulaminu konkursu, a mianowicie:

  • dobór tematu ? odniesienie do bieżących problemów, wyzwań w gminie,
  • stopień zaangażowania instytucji partnerskich ? zakres i formy współpracy,
  • forma i zakres wykorzystania danych przestrzennych,
  • przydatność wyników studium przypadku w procesie decyzyjnym w gminie.

Wyniki oceny będą wprowadzane do formularza internetowego, który będzie uwzględniał wspomniane wyżej kryteria. Ocena merytoryczna zakończy się nie później niż 30 września 2010 roku.

Ad 2) Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce nie później niż 4 października 2010 r. Na stronie projektu www.akademiainspire.pl. zostanie opublikowana lista zawierająca sumaryczną liczbę punktów przyznaną przez Komisję Konkursową każdej z jednostek uczestniczących w konkursie. Każda z gmin zostanie poinformowana o uzyskanym wyniku drogą e-mailową.

Ad 3) Termin warsztatów w Norwegii zostanie uzgodniony w trybie roboczym ze zwycięską gminą/miastem. Warsztaty odbędą się nie później niż w grudniu 2010 roku.

Ad 4) Wręczenie nagród dla gmin/miast laureatów oraz gmin/miast wyróżnionych odbędzie się na konferencji podsumowującej projekt Geoinformacji w Praktyce ? Akademia INSPIRE, która jest zaplanowana na styczeń 2010 roku.

Ad 5) Geoportale stanowiące nagrody dla laureatów pierwszego i drugiego miejsca zostaną wdrożone nie później niż do 10 stycznia 2011 roku.

 

Osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat konkursu jest Sekretarz Komisji Konkursowej Pani Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje dotyczące konkursu będą udzielane jedynie drogą mailową.

 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Marzec 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031