Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Założenia programu szkoleniowego
Drukuj

Kompleksowy program szkoleniowy ma strukturę stacjonarno-internetową i składa się z trzech etapów, zamykających się w jedną całość:

  • stacjonarne szkolenie podstawowe S1 (2 dni),
  • szkolenie metodą na odległość tzw. e-Learning EL (12 tygodni),
  • stacjonarne szkolenie specjalistyczne S2 (2 dni).
Szkolenia stacjonarne (etap 1 i 3) będą prowadzone w formie wykładów oraz ćwiczeń w pracowniach komputerowych. Zajęcia będą ukierunkowe na poznanie podstaw zastosowania geoinformacji w pracy gminy (szkolenie podstawowe S1) oraz poszerzenie zdobytych umiejętności i wiedzy przy użyciu odpowiedniego warsztatu narzędziowego (szkolenie specjalistyczne S2). Szkolenie będzie realizowane w kilku, różnych lokalizacjach w Polsce, do wyboru przez uczestnika.

Szkolenia e-learning?owe (etap 2) będą łącznikiem między szkoleniami stacjonarnymi. Uczestnicy programu będą samodzielnie pracować w zespołach gminnych za pośrednictwem platformy internetowej i podejmą próby rozwiązania konkretnego problemu w ramach studium przypadku, jednocześnie realizując specjalnie opracowane ćwiczenia. Ten etap szkolenia odbywa się za pośrednictwem Internetu, w miejscu zamieszkania uczestnika szkolenia.

Cele programu szkoleniowego
  • Przybliżenie pracownikom administracji publicznej tematyki związanej z geoinformacją i Systemami Informacji Geograficznej (GIS).
  • Przedstawienie możliwości zastosowań technik GIS na rzecz wzmocnienia ochrony środowiska, planowania przestrzennego i konsultacji społecznych w gminie oraz udostępniania informacji o jej działaniach.
  • Prezentację informacji o Dyrektywie Unii Europejskiej INSPIRE (związanej z rozwojem europejskiej infrastruktury danych przestrzennych) oraz związanej z nią Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej.
  • Promowanie rutynowego stosowania nowoczesnych standardów informatycznych w tym wzmocnienie umiejętności związanych z wykorzystywaniem komputera oraz zasobów informacyjnych Internetu w praktyce urzędniczej.
  • Przedstawienie możliwości zastosowania istniejących zasobów danych przestrzennych GIS na potrzeby działań gminy oraz współpracy z powiatem i innymi instytucjami.
  • Promowanie modeli współpracy między gminą a powiatem oraz instytucjami zarządzającymi obszarami chronionymi na rzecz środowiska i rozwoju zrównoważonego gminy.

Tematyka szkolenia podstawowego S1
Tematyka szkolenia e-Learningowego EL
Tematyka szkolenia specjalistycznego S2
 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Grudzień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031