Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Eksperci Akademii INSPIRE
Drukuj
MarekBaranowski Dr Marek Baranowski ? Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii.
Specjalizuje się w dziedzinie systemów informacji geograficznej (GIS), kartografii, geowizualizacji, projektowaniu  baz danych przestrzennych oraz systemów informacji przestrzennej. Od roku 2005 jest ekspertem  INSPIRE w zakresie specyfikacji danych (Data Specification Drafting Team).

W Akademii INSPIRE pełni rolę eksperta w zakresie tematyki Dyrektywy INSPIRE oraz Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej.
Dr Marek Baranowski jest również członkiem Rady Konsultacyjnej Projektu Geoinformacja w praktyce - Akademia INSPIRE.


JS-Akademia
Doc. dr hab. Jerzy Solon ? od roku 1977 pracuje w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Naukowo zajmuje się między innymi badaniem struktury przestrzennej roślinności i jej uwarunkowań abiotycznych i antropogenicznych, różnorodnością biologiczną, określaniem ekologiczno-krajobrazowych wskaźników rozwoju zrównoważonego, wykorzystaniem ekologii krajobrazu w ochronie przyrody.
Jest autorem lub  współautorem kilkudziesięciu planów ochrony dla parków narodowych  i parków krajobrazowych.
Od roku 2001 bierze aktywny udział w pracach eksperckich dotyczących
ustanawiania oraz funkcjonowania Europejskiej Sieci Ekologicznej
Natura 2000. Jest członkiem Rady Naukowej Wigierskiego, Kampinoskiego i Biebrzańskiego  Parku Narodowego, Państwowej Rady Ochrony Środowiska.

W projekcie Akademia INSPIRE pełni rolę eksperta w zakresie roli obszarów Natura 2000 w rozwoju przestrzennym gminy.

kancelaria

Kancelaria ?Ius Per Modum? jest kancelarią prawną nastawioną na zapewnienie wsparcia prawnego jednostkom samorządu terytorialnego oraz podmiotom gospodarczym. Eksperci kancelarii specjalizują się w zagadnieniach związanych z zamówieniami publicznymi, partnerstwem publiczno-prywatnym, prawem budowlanym oraz ochrony środowiska, a także prawem i audytem ubezpieczeniowym.

Prawnicy z kancelarii ?Ius Per Modum? w projekcie Akademia INSPIRE pełnią rolę ekspertów w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego oraz prawnych aspektów planowania przestrzennego. Mają Państwo możliwość zapoznania się z lekcjami w ramach e-learningu przygotowanymi przez ekspertów kancelarii ?Ius Per Modum? w module poświęconym Modelom współpracy gmin z partnerami instytucjonalnymi jak również w materiałach modułu poświęconego planowaniu przestrzennemu.

Piotr_Krok Piotr Krok ? specjalista w firmie Intergraph Polska.  Z wykształcenia magister ochrony środowiska. Zajmuje sie problematyką ochrony środowiska z naciskiem na gospodarkę wodną i ochronę przeciwpowodziową. Posiada doświadczenie zarówno w administracji, jak i w segmencie komercyjnym. Pracuje głównie jako analityk, wdrożeniowiec oraz konsultant pomocy technicznej  w zaawansowanych projektach GIS. Uczestniczył w 2 projektach, których celem było wdrożenie elementów Infrastruktury Informacji Przestrzennej, w tym w dziedzinie monitoringu jakości powietrza.

MNiedek Mikołaj Niedek ? dr nauk ekonomicznych, specjalizuje się w koncepcji trwałego i zrównoważonego rozwoju lokalnego, społecznych i ekologicznych aspektach rozwoju gospodarcego, społecznej odpowiedzialności biznesu, partnerstwie międzysektorowym. Zawodowo zajmuje się koordynacją projektów społeczno-edukacyjnych, adresowanych do środowisk samorządowych.
Od 2003 r. związany jest z Fundacją Promocji Gmin Polskich. Redaktor naczelny magazynu ?Gmina?. Autor ponad 30 publikacji naukowych.

Dr Mikołaj Niedek w projekcie Akademia INSPIRE pełni rolę ekperta w zakresie modeli współpracy, funkcjonujących w jednostkach samorządowych uwzględniających wykrzystanie geoinformacji

 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Grudzień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031