Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Najlepsi w Akademii INSPIRE
Drukuj

W niniejszej części portalu Akademii INSPIRE pragniemy zaprezentować fragmenty prac konkursowych najlepszych miast i gmin uczestniczących w programie szkoleniowym Akademii INSPIRE.
Przypomnijmy, że konkurs Akademii INSPIRE był prowadzony przez cały czas trwania projektu. Zespoły rywalizowały między sobą od listopada 2009 roku, o jak najlepsze wykonanie zadań na samych szkoleniach stacjonarnych i w trakcie kursu e-Learning. Każdy zespół poza bieżącymi zadaniami realizował również wybrane przez siebie studium przypadku, w którym miał zaprezentować wykorzystanie geoinformacji w praktyce Urzędu. Ważnym elementem oceny była również współpraca z partnerami jednostek  jej zakres oraz forma. Kluczowe znaczenie w sumarycznej ocenie pracy zespołów miało jednak studium przypadku i sposób jego realizacji. Praca konkursowa, pzostała przekazana do oceny przez 23 gminy.

Komisja konkursowa oceniająca prace miast i gmin składała się z niezależnych ekspertów, których zadaniem była ocena prac konkursowych jak również z przedstawicieli zespołu trenerskiego Akademii INSPIRE z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, którzy oceniali pozostałe osiągnięcia zespołów.

W grupie ekspertów znaleźli się:

  • przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii (jako reprezentanci Rady Konsultacyjnej Projektu),
  • ekspert Akademii INSPIRE ds. planowania przestrzennego,
  • ekspert - przedstawiciel organizacji zrzeszającej samorządy.
Wśród laureatów wyłonliśmy dwie gminy zwycięskie oraz dwie gminy wyróżnione. W kategorii miasta i miasta na prawach powiatu zwyciężył zespół  z Bolesławca, a wyróżnienie otrzymał zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. W kategorii gmin wiejskch i miejsko-wiejskich zwyciężyła gmina Tworóg, a wyróżnienie otrzymała gmina Zagórz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom konkursu !!! i zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.
 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Grudzień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031