Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Ruszył projekt Dialog, kompromis, partycypacja społeczna – edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych
Drukuj
19-11-2010

geokonsultacje_logo2

Ruszył kolejny projekt naszego Centrum, który dotyczy partycypacji społecznej oraz zastosowań technologii informacyjnych i komunikacyjnych w konsultacjach społecznych. Projekt skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych i będzie realizowanych w semestrze letnim roku szkolnego 2010/2011 w formie dedykowanych zajęć o partycypacji społecznej, wizualizacji zagospodarowania przestrzennego oraz zasad zrównoważonego rozwoju. Jednym z zadań szkoły jest współpraca z gminą w zakresie planowania przestrzennego.

Gorąco zapraszamy gimnazja i licea, które są pod Państwa opieką w miastach i gminach do udziału w projekcie i serdecznie prosimy o przekazanie informacji o naszym przedsięwzięciu do szkół. Opis działań, harmonogram działań i formularz rejestracyjny oraz regulamin konkursu dla szkół znajdują się na stronie www.geokonsultacje.edu.pl.

Rejestracja do udziału w projekcie trwa do 26 listopada 2010.

 

 

Jednym z kluczowych elementów projektu jest konkurs dla szkół zatytułowany Zielony  wizjoner, którego przedmiotem będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących autorskiego projektu na inwestycję marzeń, opracowanego przez klasę lub zespół ze szkoły.

W Projekcie może wziąć udział każda szkoła, która spełni kryteria udziału w projekcie. Kryteria przedstawiono w formularzu rejestracyjnym publikowanym na stronie projektu www.geokonsultacje.edu.pl/rejestracja i dotyczą one aspektów lokalizacji szkoły w odniesieniu do obszarów cennych przyrodniczo oraz znajomości działań gminy w zakresie inwestycji. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 50 zespołów ze szkół z całej Polski.

Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie przyczyni się do lepszego zrozumienia przez młodzież, a za jej pośrednictwem – również przez grono rodziców, nauczycieli i pozostałych przedstawicieli lokalnej społeczności, działań podejmowanych w mieście-gminie na rzecz lepszego zagospodarowania terenu oraz istoty prac nad planami zagospodarowania przestrzennego.

W przypadku pytań, bardzo proszę o kontakt z Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - tel. 22 8406664 w.104.


 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Marzec 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031