Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Piszą o nas w GEODECIE
Drukuj
13-07-2010
Czerwcowy GEODETA okazał się bardzo szczęśliwy dla naszego Centrum - w dwóch artykułach zostaliśmy wskazani jako jedna z wiodących instytucji zajmujących się promowaniem rozwiązań FOSS4G w Polsce oraz instytucję aktywnie uczestniczącą w projektach geoinformacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W artykule "WiOO, GIS-ie, w nową erę", który poświęcony jest podsumowaniu konferencji o wolnym oprogramowaniu GIS, która odbyła się we Wrocławiu w maju tego roku, nasze Centrum UNEP/GRID-Warszawa zostało wymienione jako przodujący ośrodek w popularyzacji wolnego oprogramowania w krajowej administracji publicznej. Wśród projektów realizowanych przez nasz ośrodek autor artykułu wskazał projekt CASCADOSS, w którym przekonywalismy do rozwiązań FOSS4G urzędników zajmujących się ochroną środowiska, oraz uzytkowników programu GMES. Kolejnym projektem jest oczywiście Akademia INSPIRE, gdzie staramy się Państwu prezentować najciekawsze scenariusze wykorzystania programów otwartych.

W rubryce GeoProjekty zostaliśmy zauważeni jako jedna z nielicznych instytucji z Polski biorących udział w europejskich projektach geoinformacyjnych. Wśród projektów tych znalazły się wspomniany wcześniej projekt CASCADOSS, oraz projekt VESTA-GIS, który skupia się na wymianie wiedzy w zakresie geoinformacji poprzez szkolenia oraz kursy e-learningowe.
Na tle innych Państw członkowskich Polska wypada dość słabo jeśli chodzi o udział w europejskich projektach geoinformacyjnych. Mamy jednak nadzieję, że wkład naszego Centrum w ten dorobek przyczynia się do popularyzacji rozwiązań otwartych GIS w jednostkach publicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z projektami geoinformacyjnymi realizowanymi w Unii Europejskiej – mogą Państwo prześledzić ich tematykę oraz zapoznać się z ich rezultatami na stronach internetowych.

kalendarz kalendarz


Źródło: Królikowski J., Europejskie Praktyki GIS, 2010, GEODETA, nr 6, s 40-41


 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Marzec 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031