Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Czy Akademię INSPIRE zdominują gminy z województwa kujawsko-pomorskiego?
Drukuj
09-09-2009

infostrada

Z przyjemnością informujemy, że program szkoleniowy Akademia INSPIRE  zaprezentowaliśmy na konferencji zatytułowanej Rozwój usług i aplikacji informacyjnych dla ludności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, która odbyła się w Ciechocinku dnia 3 września.

Konferencję zorganizowano dla wszystkich partnerów  projektu kluczowego Infostrada Kujaw i Pomorza którymi są samorządy województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt prowadzony jest przez Wydział Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego a jego celem strategicznym jest wsparcie gospodarczego i społecznego rozwoju regionu kujawsko-pomorskiego poprzez podniesienie efektywności działań administracji samorządowej oraz jakości usług publicznych.
Cały projekt składa się z dwóch głównych obszarów e-Administracji i Systemu Informacji przestrzennej.
W ramach obszaru e-Administracji przewiduje się stworzenie teleinformatycznego środowiska na potrzeby świadczenia usług publicznych drogą elektroniczną oraz usprawnienie przepływu informacji wewnątrz samorządów jak i ich jednostek podległych.
W obszarze Systemów Informacji Przestrzennej realizowane będą zadania w zakresie utworzenia Kujawsko-Pomorskiego Systemu Informacji Przestrzennej, funkcjonującego na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim, wspomagającego zarządzanie, promocję i rozwój gminy, powiatu i województwa

AI_Ciechocinek2
Fot. Infostrada Kujaw i Pomorza

Tematykę wystąpień konferencyjnych zdominowały informacje o wspomnianym wyżej projekcie jak i planowanych inwestycjach w zakresie infrastruktury teleinformacyjnej  województwa, stanowiącej podstawę uruchamiania usług dla ludności przez Internet, w ramach e-Urzędu.
Drugim wiodącym tematem były prezentacja korzyści płynących z wykorzystania w pracy samorządów Systemów Informacji Przestrzennej.  Pan Krzysztof Głuszek, Kierownik Biura Systemów Informacji Przestrzennej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zajmujący się wdrażaniem GIS w praktyce urzędu, podkreślił, że uczestnictwo gmin w programie Akademia INSPIRE pozwoli na lepsze ich przygotowanie do korzystania z infrastruktury  informacyjnej, która właśnie powstaje w ramach projektu Infostrada Kujaw i Pomorza. Wskazał również na potrzebę ciągłego szkolenia pracowników gmin w zakresie zastosowań geoinformacji, zarówno w ramach projektów wojewódzkich, jak i ogólnopolskich, aby korzyści płynące z zastosowań GIS miały realne przełożenie na efektywność pracy urzędów. Podkreślił również ogromne zróżnicowanie tematyczne i wielowymiarowość współpracy gmin z instytucjami, takimi jak Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

AI_Ciechocinek AI_Ciechocinek1
Fot. Na zdjęciu Monika Rusztecka oraz Krzysztof Głuszek - zachęcają gminy do udziału w porgramie szkoleniowym

Mamy nadzieję, że przedstawiciele Kujaw i Pomorza utworzą silną grupę szkoleniową w projekcie Geoinformacja w praktyce – Akademia INSPIRE.

 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Grudzień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031