Projekt zakończony
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę Szkolenia GIS / GEOINFORMACJA / INSPIRE
Podsumowanie Akademii INSPIRE już wkrótce!
Drukuj
01-03-2011

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 7 kwietnia 2011 r. odbędzie się w Warszawie w Pałacu Prymasowskim, ul. Senatorska 13/15  konferencja podsumowująca działania realizowane w projekcie ?Geoinformacja w praktyce - Akademia INSPIRE?.

Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości zastosowań informacji przestrzennej oraz rozwiązań  geoinformacyjnych  w realizacji zadań gminy. Tematyka konferencji odnosi się do procesu wdrażania postanowień Dyrektywy INSPIRE w Polsce, w szczególności w odniesieniu do zadań gmin. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie zastosowań geoinformacji w procesie planistycznym, w partycypacji społecznej oraz w efektywnym zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać wdrożenia i technologie bazujące na technologiach geoinformacyjnych dedykowane dla jednostek samorządu terytorialnego.

Do udziału w konferencji zachęcamy przede wszystkim przedstawicieli władz miast i gmin oraz powiatów. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczestników programu szkoleniowego Akademia INSPIRE, dzięki którym upowszechnienie idei INSPIRE mogło się rozprzestrzenić w kolejnych jednostkach samorządowych naszego kraju.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie pod adresem: www.akademiainspire.pl/konferencja
Jedynie w tym tygodniu pierwszeństwo w rejestracji mają gminy, biorące udział w Akademii INSPIRE!


logo-gugik

Konferencja
organizowana jest pod Patronatem Honorowym
Głównego Geodety Kraju, pani Jolanty Orlińskiej.
logo-gdos

Projekt „Geoinformacja w praktyce - Akademia INSPIRE”
realizowany jest pod Patronatem
Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska
dra Michała Kiełszni


W dniu 8 kwietnia 2011 r. odbędzie się również szkolenie dla przedstawicieli władz jednostek samorządowych oraz warsztaty dla gmin uczestniczących w projekcie „Geoinformacja w praktyce – Akademia INSPIRE”.
Szkolenie dla decydentów jest organizowane w ramach projektu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zatytułowanego „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania”. Warsztaty dla gmin uczestniczących w Akademii INSPIRE będą miały na celu upowszechnienie informacji o najciekawszych projektach opracowanych przez zespoły uczestniczące w konkursie Akademii INSPIRE.

Niezwykle gorąco zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w konferencji oraz towarzyszących jej szkoleniu dla decydentów i warsztatach Akademii INSPIRE. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz źródłem inspiracji i zachęty do działań na rzecz powszechnego zastosowania informacji przestrzennej w Państwa jednostkach.

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

 
Projekt realizuje

Wyszukiwarka

Powiększ czcionkęZmniejsz czcionkę

Sonda

Zainspiruj się! Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach gminnych – czy takie publikacje są potrzebne?
 

Kalendarz

<<  Październik 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031